Oglądanie filmów na smartfonie
Czas wolny,  Pasje,  Rozrywka

Oglądanie filmów na telefonie – czy to ma sens?

W dobie pandemii należy sięgać po wszelkie dostępne środki, by zabić nudę i nie dać się zwariować. Rzecz jasna wielu z nas postawi w tym czasie na oglądanie filmów, problemem może być jednak dostępność urządzeń, na których można to uskuteczniać. Czy w przypadku braku dostępu do  telewizora czy dobrego monitora oglądanie filmów na telefonie ma sens? Według mnie, tak.

Oglądanie filmów na telefonie – kiedy ma sens?

Oczywiście oglądanie filmów na telefonie nie ma racji bytu, jeżeli macie dostęp do telewizora z funkcjami Smart TV, pozwalającego na korzystanie z platform VOD. Od kilku lat funkcje te są integralną częścią praktycznie każdego odbiornika. Lepszym wyborem od telefonu będzie także sprawny laptop, czy też wygodne stanowisko komputerowe. Wówczas nawet dobry smartfon w żaden sposób nie zastąpi Wam większego ekranu i dźwięku z głośników.

Co innego natomiast, jeżeli nie macie odpowiedniego telewizora (tj. bez smart TV czy przystawki), jeżeli dzielicie jeden telewizor na kilku domowników, czy też nie posiadacie sprawnego komputera. Sam na swoim smartfonie dość często oglądam filmy/seriale i wcale nie uważam, bym popełniał profanację. Większość współczesnych telefonów dysponuje dość dużą przekątną ekranu wynoszącą ok. 6” i posiada naprawdę dobrej jakości wyświetlacze.

Nie tylko dobry smartfon do oglądania

Ekrany współczesnych telefonów, w moim przekonaniu, w pełni wystarczają, by czerpać przyjemność z seansu filmowego. Z odległości wyciągniętej ręki wszelkie treści są bardzo dobrze widoczne i czytelne, a nawet tanie smartfony mają naprawdę przyzwoite i dobrze skalibrowane wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości – na ogół nie niższej niż Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Co ciekawe, już telefony ze średniej półki cenowej (które pewnie wielu z Was posiada) dysponują ekranami HDR (szerszy zakres tonalny i lepsze kontrasty), systemem dźwięku Dolby Atmos, czy nawet  wyświetlaczami AMOLED  – które, w telegraficznym skrócie, są w stanie wyświetlać idealne czernie. W przypadku telewizorów, pełna czerń osiągana jest jedynie w dość drogich telewizorach OLED. Są plusy? Są.

Jak oglądać filmy na telefonie?

Rodzi się zatem pytanie: jak oglądać filmy na smartfonie? Sposobów jest kilka. Oczywiście podstawowym jest podłączenie urządzenia np. do komputera (poprzez kabel USC albo bluetooth) i skopiowanie do pamięci smartfona danego pliku z odpowiednim materiałem. Wszystkie telefony mają oczywiście wbudowane odtwarzacze video.

Ja jednak postawiłbym na usługi VOD, oferowane przez takie platformy jak Netflix, HBO GO, Player.pl, czy Amazon Prime Video. Aby skorzystać z nich na smartfonie, wystarczy jedynie zainstalować dedykowane im aplikacje ze sklepu Google Play/App Store i zalogować się na konto założone na danej platformie. Jest to bardzo proste, aplikacje są wygodne, a przeglądanie dostępnych treści okazuje się naprawdę intuicyjne.

Jak się nie ma, co się lubi…

Rzecz jasna wiem, że wielu z Was nie wyobraża sobie, że oglądanie filmów na telefonie może dawać jakąkolwiek satysfakcję. W przypadku braku alternatyw zachęcam jednak, by spróbować – szczególnie w okresie domowej izolacji. Nie tylko dobry smartfon, a nawet tańszy telefon zaoferuje naprawdę fajną jakość wyświetlanych treści i może zapewnić sporo rozrywki w tym trudnym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *